Wystawa ,,586 dni stanu wojennego” przygotowana została przez Instytut Pamięci Narodowej
Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu
Biuro Edukacji Narodowej oraz Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Lublinie.

Wystawa przybliża najważniejsze wydarzenia lat 1981–1983 w wymiarze ogólnopolskim i regionalnym. Upamiętnia osobiste dramaty ofiar, indywidualne akty sprzeciwu Polaków, ale też różnorodność postaw podzielonego społeczeństwa. Obrazy z więzień, posiedzeń sądów doraźnych i pogrzebów przeplatają się z wielką polityką – spektakularnymi operacjami wojskowo-milicyjnymi, masowymi demonstracjami opozycji, walkami ulicznymi – jak również scenami życia codziennego w realnym socjalizmie. Jednym z wątków wystawy są też reakcje podzielonego żelazną kurtyną świata na dramatyczne wydarzenia w Polsce.

Ekspozycja została uzupełniona o rysunki satyryczne przedstawiające sytuację z tamtych lat.

Czas ekspozycji: 13 grudnia 2018 r. – 31 stycznia 2019 r.