Anioły powszechnie kojarzą się ze świętami Bożego Narodzenia. Mając na względzie podtrzymywanie i pielęgnowanie tradycji związanych z tym magicznym świętem na wystawie zaprezentowano anioły wykonane w różnych technikach artystycznych: malarstwie, rzeźbie czy rękodziele.

Prace wykonane zostały przez poleskich artystów tj. Henryka Patejuka, Jana Pawłowskiego, Władysława Wójcika, Sylwestra Sowę, Igora Korczyńskiego, Izabelę Moczulską, Agnieszkę Kuryłowicz, Andrzeja Mirończuka, Rafała Jankowskiego, Stanisława Mąkę, Kazimierza Pawelca, Jakuba Kubiaka, Eugenię Skibińską oraz twórców z Białorusi tj. Mikołaja Sklara i Władimira Czykwina.

Otwarciu wystawy towarzyszył kiermasz bożonarodzeniowy oraz tradycyjny wigilijny poczęstunek.

{phocagallery view=categories|categoryid=48|imagecategories=1|imagecategoriessize=1}

Autor wystawy: Anita Lewczuk vel Leoniuk
Komisarz wystawy: Anita Lewczuk vel Leoniuk