Wystawa oparta jest na wybranych ilustracjach do mojej książki „Dom wieczności”, która zajmuje się ikonografią i typografią cmentarzy żydowskich.

Dom Wieczności to miejsce, w którym spotyka się przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Umożliwia otwarcie bramy do zapomnianych tradycji poprzez wciąż dostępne znaki z przeszłości. Rzeczywiście, cmentarz żydowski jako taki jest przeciwny zapomnieniu. Miejsce jest wieczne, a grób musi być odkupiony tylko raz. Okrucieństwa XX wieku wyludniły kraje i zubożyły kultury. W wielu miejscach tylko cmentarz przetrwał lokalne społeczności. Jest to szczególnie widoczne w przypadku europejskiego dziedzictwa Żydów, gdzie jeźdźcy apokalipsy unicestwili dużą część cmentarzy.

Czas trwania ekspozycji: 20 września 2019 r. - 31 października 2019 r.