Muzeum - Zespół Synagogalny we Włodawie

CzcionkaAAAKontrastAAA

Dzień Pamięci o Holokauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom Przeciwko Ludzkości

W Dzień Pamięci o Holokauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom Przeciwko Ludzkości oraz 73 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim łączyła na nas przede wszystkim pamięć. Obchody zaproponowane przez Muzeum we Włodawie miały wymiar głęboko edukacyjny i jeden, zasadniczy cel: przybliżyć naszej młodzieży problematykę Holokaustu oraz skutki dyskryminacji, uprzedzeń i stereotypów. W ramach obchodów miały miejsce: otwarcie wystawy "Z popiołów Sobiboru", premiera filmu "Nie było żadnej nadziei" (produkcja: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN), spacer historyczny: Relacje z zagłady - szlakiem zagłady Żydów włodawskich (Włodawa - Sobibór), a także ogłoszenie konkursu historycznego "Z niepamięci ocalone", promocja projektu "Getto we Włodawie" realizowanego przez uczniów Zespółu Szkół Zawodowych i II Liceum Ogólnokształcącego im. A. F. Modrzewskiego we Włodawie, a także Akcja Żonkil (galeria).

Partnerzy wydarzenia to:

Muzeum Byłego Obozu Zagłady w Sobiborze
Bildungswerk Stanislaw Hantz e.V. Kassel (Niemcy)
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie
Zespół Szkół Zawodowych i II Liceum Ogólnokształcące im. A. F. Modrzewskiego we Włodawie