ftk retrospekcje 02Zasadniczą częścią wystawy jest prezentacja kolorowych fotografii autorstwa Michała Stępnia, Edwarda Stefańskiego, Jerzego Wygody i Przemysława Klonowskiego związanych z wszystkimi, ośmioma edycjami festiwalu. Są to zdjęcia w formacie 15x21 cm (w ilości 200 sztuk) oraz większe w formacie 20x30 cm (w ilości 12 sztuk). Prezentujemy je w 22 obustronnych foto-ramach.

Wystawie fotografii towarzyszy prezentacja wydawnictw związanych z festiwalem tj. programów festiwalowych, katalogów do wystaw, książki o festiwalu, prac powstałych podczas festiwalowych warsztatów. Można je oglądać w 4 gablotach. Obok zorganizowaliśmy miejsce do oglądania kilkunastu filmów nakręconych podczas festiwalu przez TVP program 1, oraz telewizje regionalne, m.in. Lublin i Kraków.

Układ merytoryczny zdjęć pokazuje różne działania festiwalowe ale nie w kolejności chronologicznej, tj. opisującej kolejne edycje festiwalu lecz tematycznie. Po zewnętrznej stronie zdjęcia przedstawiają wykonawców (solistów, grupy klezmerskie, chóry, teatry) wewnątrz ekspozycji ich odbiorców.

Poszczególne działy zatytułowaliśmy:

1. Słuchaliśmy najlepszych