Muzeum - Zespół Synagogalny we Włodawie

CzcionkaAAAKontrastAAA

Holendrzy z wizytą w muzeum

Goście zwiedzili wystawę Pamięć nie zna przedawnienia, której holenderską wersję językową sfinansowała prowincja Gelderland. Wystawa przedstawia wyniki wieloletnich badań archeologicznych prowadzonych na terenie Byłego Hitlerowskiego Obozu Zagłady w Sobiborze oraz wydobyte z ziemi artefakty.
Jesienią tego roku wystawa odwiedzi miasto partnerskie Powiatu Włodawskiego – holenderski Elburg.

Tradycyjnie w czasie pobytu holenderskich przyjaciół wręczono nagrody w konkursie plastycznym upamiętniającym ofiary zagłady w Sobiborze. Zwycięzcą został Sławomir Nowak z II LO we Włodawie, którego praca Z niezapomnianego Sobiboru zachwyciła jury konkursu. Opiekunem Sławka jest mgr Mariusz Czuj.

Poczęstunek i wspólne rozmowy przy kawie i herbacie zakończyły spotkanie.
Do zobaczenia za rok!