Ostatecznym efektem całego przedsięwzięcia jest wydany szkolny przewodnik pt.„Miejsca bliskie i niezwykłe. Włodawa i okolice". W ramach projektu, w całości realizowanego przez uczniów gimnazjum, powstał również film video, program i trasa wycieczki, mapa trasy rowerowej oraz stała ekspozycja ukazująca historię i kulturę naszego miasta. Lokalna Gala Gimnazjalna kończąca realizację projektu, łącząca się z Obchodami Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków odbędzie się m.in. w Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, które postanowiło aktywnie włączyć się w organizację uroczystości podsumowującej i prezentującej efekty blisko 5-cio miesięcznej pracy.

28 kwietnia 2004 r. o godz. 11³º w budynku Małej Synagogi Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego odbędzie się otwarcie wystawy pt. „Moje miasto nad Bugiem. Dzieje Włodawy". Będzie to wystawa prac uczniów Publicznego Gimnazjum nr1 we Włodawie podsumowująca opisany powyżej projekt „Miejsca bliskie i niezwykłe".

Serdecznie wszystkich zapraszamy na wystawę, którą można będzie oglądać do 10 września.