Muzeum - Zespół Synagogalny we Włodawie

CzcionkaAAAKontrastAAA

Nasze plakaty na wystawie w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego

pogranicze wystawa buw 3"Wystawa zorganizowana z okazji 30.rocznicy utworzenia Gabinetu DŻS w BUW jest jednocześnie wielkim podziękowaniem złożonym dwóm instytucjom, które „kultywują” to, co dzisiaj nazywamy „podtrzymywaniem ducha małych ojczyzn”: Ośrodkowi „Pogranicze - sztuk, kultur i narodów” w Sejnach i Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego we Włodawie.

pogranicze wystawa buw 2Obie instytucje starają się zachować, opisać i rozpowszechniać ideę współistnienia obok siebie różnych kultur i narodów, a oprócz prac podstawowych, merytorycznych, wynikających z ich misji, dbają o to, by druki dokumentujące tę działalność znalazły się w zbiorach  Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Nie jest to działanie powszechne."

Zdjęcia wykonała Pani Małgorzata Lipska.

Źródło i więcej informacji pod linkiem: