„Kiedyś malowałem obrazy w pracowni, ale od pewnego czasu maluję je w plenerze. Właściwie to one  malują się same, gdyż pomaga im sama natura. Obrazy malują się tez na ulicy, w lesie, czy jak ostatnio, od kilku lat, w stawie lub jeziorze. Malują się w dzień i w nocy. W deszczu, w czasie burzy i we mgle. Malują się w słońcu , w cieniu, bez cienia, ale bez cienia wątpliwości, obrazy te malują się wolno, do tego stopnia, że zdawać by się mogło, że nie wolno tak malować.”

Prezentowany na wystawie obraz „Na Bugu we Włodawie, został namalowany za pomocą samej natury. Przez dziesięć miesięcy był zatopiony w zalewie Okopiec. Obmywała go woda, nawarstwiał się szlam, przywierały wodne rośliny, obraz przymarzał i roztapiał się.

Wystawa znajduje się w budynku Małej Synagogi. Czas trwania: wrzesień 2023 r. – październik 2023 r.