Wykaz ekspozycji organizowanych w roku 1988

Okres trwania wystawy Tytuł wystawy
styczeń Wystawa czasowa pt. „Unikatowe szkło artystyczne Wiesława Sawczuka", zbiory własne artysty - plastyka z Warszawy.
luty Wystawa czasowa pt. „Synagoga dom zgromadzeń",ze zbiorów własnych oraz Muzeum Okręgowego w Tarnowie , Przemyślu oraz Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie.
marzec Wystawa czasowa pt. „Tadeusz Żak" – obrazy i rzeźby ze zbiorów Muzeum Narodowego w Kielcach.
maj Wystawa czasowa pt. „Szkło artystyczne Stefanii Rybus-Kujawy", zbiory własne artystki - plastyka oraz Huty Szkła w Inowrocławiu.
czerwiec Wystawa czasowa pt. „Ikona rosyjska" ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Białej Podlaskiej.
czerwiec Wystawa czasowa pt. „Polska zabawka ludowa" ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Krakowie.
październik Wystawa czasowa pt. „Ku odrodzonej - 70 lat odzyskania niepodległości", zbiory własne i Muzeum Okręgowego w Chełmie.
listopad Wystawa czasowa pt. „Szkło dekoracyjne i gospodarcze Józefa Podlaska", zbiory własne i artysty-plastyka oraz Huty Szkła Gospodarczego w Zawierciu.
grudzień Wystawa czasowa pt. „Malarstwo i rzeźba ludowa Ziemi Kieleckiej" ze zbiorów Muzeum Narodowego w Kielcach.