Wykaz ekspozycji organizowanych w roku 1989

Okres trwania wystawy Tytuł wystawy
styczeń Wystawa czasowa pt. „Wykopaliska'88 województwa chełmskiego", zbiory archeologiczne Muzeum Okręgowego w Chełmie.
styczeń Wystawa czasowa pt. „Szkło artystyczne Barbary i Józefa Górskich", zbiory własne artystów-plastyków z Tarnowa.
marzec Wystawa czasowa pt. „Koń - impresje" ze zbiorów malarstwa Muzeum Okręgowego w Białej Podlaskiej.
kwiecień Wystawa czasowa, pokonkursowa pt. „Plastyka obrzędowa Świąt Wielkanocnych" - prace pokonkursowe (pisanki, palmy, koszyczki, ciasto obrzędowe).
czerwiec Wystawa czasowa pt. „Polska sztuka współczesna" ze zbiorów malarstwa i rzeźby Galerii 72 Muzeum Okręgowego w Chełmie.
czerwiec Wystawa czasowa pt. „Jaćwież i Litwa" ze zbiorów Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie.
lipiec Czwarta ekspozycja stała pt. „Judaica" ze zbiorów własnych oraz depozytów Muzeum Narodowego w Warszawie.
sierpień Wystawa czasowa pt. „Na afrykańskim targu", zbiory Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.
listopad Wystawa czasowa pt. „Wrzesień 1939 - początek okupacji" ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Chełmie.