Wykaz ekspozycji organizowanych w roku 2001

Okres trwania wystawy Tytuł wystawy
marzec Wystawa czasowa pt. „Dom wieczności", fotografia barwna Cmentarza Żydowskiego w Warszawie Artura Fiałkowskiego.
maj Wystawa czasowa pt. „Portret chłopski", malarstwo Stanisława Baja.
maj Wystawa stała pt. „Chłopskie pielgrzymowanie" (zabytki materialne, fotografie , stroje, przedstawiające wieś podwłodawską) ze zbiorów własnych.
czerwiec Wystawa stała fotograficzna w Sobiborze pt. „Przeżyli".
czerwiec Wystawa czasowa pt. „Epoka snu-przebudzenie" (symbole i sztuka pierwotnych mieszkańców Australii) ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Warszawie.
lipiec Wystawa czasowa pt. „Akwarele i rysunki" Ewy Cofalik - Dobosz ze zbiorów własnych artystki z Gdańska.
wrzesień Wystawa czasowa pt. „Tora, rabini, nauczyciele", malarstwo XIX i XX w. ze zbiorów Żydowskiego Instytutu Historycznego i Muzeum Miasta Krakowa.
wrzesień Wystawa czasowa pt. „Mała sakralna architektura półn. - wsch. Lubelszczyzny", kolorowa fotografia ze zbiorów R. Szymańczuk i własnych.
wrzesień Wystawa czasowa pokonkursowa pt. „Świat Trzech Kultur" (plastyczna), prace dzieci i młodzieży szkół włodawskich.
wrzesień Wystawa czasowa w Kościele św. Ludwika pt. „Jasnogórskie pamiątki" ze zbiorów OO. Paulinów z Częstochowy i Włodawy.
wrzesień Wystawa czasowa pt. „Pięć barw smoka" (sztuka ludowa i rzemiosło artystyczne Chin) ze zbiorów Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie i Ambasady Chin.
grudzień Wystawa czasowa pt. „Dawne pocztówki bożonarodzeniowe" , zbiory z kolekcji Ryszarda Mireckiego z Lublina.