Wykaz ekspozycji organizowanych w roku 2003

Okres trwania wystawy Tytuł wystawy
luty Wystawa oświatowa pt. „Polacy – Ukraińcy 1939-1947" (fotogramy) ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie.
kwiecień Wystawa czasowa pt. „Wspomnienie z nieistniejącego świata" , malarstwo i grafika Lilii Fijałkowskiej z Warszawy.
kwiecień Wystawa czasowa pt. „Z bagażnika przemytnika", czyli co przejmują służby celne na wschodniej granicy. Zbiory z depozytu Izby Celnej w Białej Podlaskiej.
maj Wystawa czasowa etnograficzna pt. „Brat krokodyl, siostra ryba". Zwierzęta w kulturze Czarnej Afryki ze zbiorów Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.
maj Wystawa stała pt. „Babiniec"- aranżacja południowego babińca Wielkiej Synagogi, zbiory własne.
maj Wystawa okolicznościowa pt. „Dwudziestolecie Muzeum w kalejdoskopie" (fotografie, plakaty, foldery, artykuły prasowe z bogatej działalności MPŁ-W w latach 1983-2003).
wrzesień Wystawa czasowa pt. „I sprawisz szaty święte na cześć i ku ozdobie...". Szaty liturgiczne Cerkwi Prawosławnej. Ekspozycja powstała dzięki współpracy z Kurią Arcybiskupią Lub.-Chełmską w Lublinie, Monasterem w Jabłecznej oraz z okolicznymi parafiami prawosławnymi.
wrzesień Wystawa czasowa pt. „Śmierć zapomniana" (obiekty etnologiczne z całego świata) ze zbiorów Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie i własnych.
wrzesień Wystawa czasowa fotograficzna pt. „Oto Matka Twoja" (dokumentacja fotograficzna uroczystości nawiedzeń cudownego obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej) ze zbiorów Jana Więcka.
wrzesień Wystawa czasowa pt. „Modlitwy w synagodze" (litografie, miedzioryty, obrazy) ze zbiorów Muzeum Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie.
październik Wystawa czasowa pt. „Aktion Reinhardt" Zagłada Żydów w Generalnym Gubernatorstwie przygotowana przez biuro Edukacji Publicznej IPN oddział w Lublinie i Państwowe Muzeum na Majdanku.