Zaprezentowane na wystawie prace, głównie scenki rodzajowe i religijne z życia Żydów, portrety miast, rozbudowane są niemal jak opowiadania. Są niezwykle wiarygodne, z dbałością o szczegół i światłocień. Oglądając je można mieć złudzenie jakbyśmy się na chwilę przenieśli do centrum galicyjskiego miasteczka, małego sztetla, takiego jak... przedwojenna Włodawa.

Autorami rysunków i obrazów, z których korzystały pisma są najlepsi ilustratorzy tamtych czasów m.in.: Aleksander Gierymski, Michał Elwiro Andriolli, Artur Grottger, Franciszek Kostrzewski, Stanisław Grocholski oraz malarze: Jan Matejko, Wojciech i Juliusz Kossak, Julian Fałat, Józef Brandt, Autorami zaś sporządzonych na ich podstawie drzeworytów byli najlepsi ówcześni fachowcy.
Na włodawskiej wystawie pokazujemy 66 drzeworytów i 2 litografie, wszystkie z prywatnej (od czterech pokoleń) kolekcji Alicji B. Schottlas.

Wystawa zorganizowana pod honorowym patronatem Ambasady Państwa Izrael i Burmistrza Miasta Włodawy.

Wystawa czynna od 10 sierpnia 2011 r. do 20 października 2011 r.
Autorzy wystawy: Paweł Szapiro, Alicja B. Schottlas
Oprawa plastyczna: Damian Nęć, Alicja B. Schottlas, Katarzyna A. Szot